Szukaj na tym blogu

niedziela, 20 stycznia 2013

Tuna for pasta firmy Nixe, czyli sałatka z tuńczyka dostępna w Lidlu. 20424312


Kolejny zestaw dla leniuchowatych, czyli gotowa sałatka z tuńczyka, pomidorów, oliwek, kaparów i papryki w oliwie z oliwek.
Według producenta i obietnic na opakowaniu - idealna do dań z makaronem. Zobaczymy.
Skoro jesteśmy przy opakowaniu, to rzut oka na składniki: tuńczyk 37%, warzywa 37% (pomidory 27,8%, oliwki 5,6%, kapary 2,6%, czerwona papryka 1,1%), sos 26% (oliwa z oliwek, sól, naturalny aromat  czosnkowy, oregano).
Hmm, po lekturze zawartości zapowiada się obiecująco, zobaczymy.
Puszka otwierana jest za pomocą wygodnej zawleczki. Otwieracz do konserw okazuje się być zbędny.


a tu wierzch puszki, a właściwie jej spód.


Po otwarciu, w pierwszym momencie zawartość pachnie konserwą mięsną, a dopiero po chwili czuć tuńczyka. W oczy rzuca się nadmiar oliwy. Odlewać, zostawić? Zdecydowałem się jednak na pozostawienie oliwy poza talerzem. Mogłoby być za tłusto.Tuńczyk ukryty jest pod spodem, a po opróżnieniu puszki, jej zawartość na talerzu prezentuje się następująco:

wizualnie, tuńczyk raczej nie dominuje nad resztą...


Zobaczymy jak smakuje z makaronem.

a tu, już po podzieleniu na porcje.Ponieważ, zanim zdążyłem zasiąść do konsumpcji, makaron ostygł, postanowiłem całość podsmażyć. I dobrze zrobiłem, bo całość smakowała należycie. Makaron lekko podsmażony, sałatka udzieliła nieco aromatu a parmezan lekko się ściął. Mniam.

Jeżeli chodzi o wrażenia smakowe poszczególnych składników, to zaskakująco dobrze prezentuje się tuńczyk. Smakuje lepiej niż z niejednej puszki. Kruchy i smaczny. Pomidorów niemal nie czuć, a mam wrażenie, że ich zadaniem jest wizualne urozmaicenie całości.To samo z plasterkami oliwek, których jest naprawdę niewiele. Kapary nadają nienachalny, właściwy aromat, a sos czosnkowy, co do którego miałem największe obawy, delikatnie prowadzi nutę smakową. Bez porównania z "sosami" czosnkowymi, którymi nas raczą w co niektórych kebabiarniach.
Całość, po ponownym, obfitym potraktowaniu parmezanem jest apetyczna i smaczna. W sam raz na niedzielny przedobiadek.

Kolejne me obawy dotyczyły ilości sałatki po podzieleniu na dwie porcje. Jak widać na wyżej przedstawionych zdjęciach, nie powala może ilością, ale po wymieszaniu z makaronem nie jest źle. Na obiad zawartość mogłaby okazać się niewystarczająca, ale na drugie śniadanie, kolację może być. Taki zapchajgłodek, nie najesz się, ale głód zaspokoisz. Zależy to oczywiście od ilości makaronu i indywidualnych preferencji co do proporcji makaronu i dodatków, ale jak widać na talerzach, na dwie lekkie porcje wystarczy.

Czy kupię ponownie? W tej cenie nie. Myślę, że 4 zł byłoby bardziej adekwatne. Za 6 zł można już pokombinować z puszką tuńczyka (całą!) i dodatkami wedle upodobań, no chyba że komuś się nie chce, to wracamy do punktu wyjścia i taka puszeczka będzie w sam raz.

Masa 160 g, cena 5,99 zł, dostępne w Lidlu.
Ocena 8/10

Warto?
- produkt wygodny w obsłudze, łatwość otwierania puszki i serwowania,
- po podsmażeniu z makaronem i parmezanem smakuje całkiem dobrze

Może nie?
- za wysoka cena,
- tuńczyka mogłoby być więcej (wg deklaracji na opakowaniu będzie to niecałe 60 gramów).


Kod kreskowy 20424312

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz