Szukaj na tym blogu

sobota, 5 listopada 2011

Tutto bene Pasta-Sauce Tomate - Sahne

Podczas ostatniej wizyty w ALDI wpadły mi w ręce sosy firmy Tutto bene. Występują w wersji Napolitana, Arabiatta oraz Tomate - Sahne, czyli pomidorowo śmietanowe.
Opakowane są w foliowe woreczki, widać więc przed zakupem co jest w środku. Waga 250 gram, porcja przewidziana jest dla dwóch osób.
Na pierwszy ogień sprawdziłem sos pomidorowo - śmietanowy. Wedle przepisu na opakowaniu sos można od razu dodać do gorącego makaronu, albo podgrzać.


Wybrałem wersję z podgrzaniem w garnku. Pierwsze wrażenie - całkiem ok. Zapach nie zniechęca, konsystencja jest przyzwoicie gęsta, ale nie na tyle by trzeba dodawać wody. 
Wrażenia smakowe pozytywne. Nie czuć chemikaliami i innymi udziwniaczami. Smak lekko kwaśny, dominuje pomidorowy, ale złagodzony przez śmietanę. Producent sugeruje użycie sosu jako bazy i jest to słuszna koncepcja, ponieważ w wersji tylko z makaronem wydaje się czegoś brakować. Potrawa nie jest niedobra, ale taka mało urozmaicona. Rzecz gustu z resztą. Jako sugestię przyrządzenia na opakowaniu przewidziano boczek lub wino. Ja bym dorzucił pieczarki.
W każdym razie, po posypaniu parmezanem całość komponowała się więcej niż przyzwoicie i w mojej ocenie po te sosy będę sięgał częściej, ale celem wprowadzenia własnych modyfikacji.


Co ciekawe, sosy nie zawierają podobno sztucznych aromatów, substancji konserwujących oraz sztucznych barwników. I czuć to w smaku. Po spożyciu nie "odbija się", nie ma też objawów innych rewolucji, czy wrażenia dyskomfortu w ustach, jak to bywa czasami.
Reasumując.
Plusy:
- przyzwoity smak;
- brak konserwantów;


Minusy:
- wielkość porcji w stosunku do ceny, tj. 250 g za 3,89 zł.
U konkurencji za podobną cenę dostajemy słoik 400 ml ("Combino" z Lidla), ale na posiłek "we dwoje" wystarcza w sam raz i nie ma obawy, co zrobimy z resztkami.


i w zasadzie nie ma się o co więcej przyczepić. Dlatego ocena: 7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz