Szukaj na tym blogu

czwartek, 12 lipca 2012

Ser Cheddar. McLelland. Seriously Strong. Nie tylko dla twardzieli. [Biedronka]

O zaletach (i wadach) tygodni tematycznych w dyskontach już wspominałem. Jedną z perełek, odkrytą przypadkowo podczas winno-serowo-winnych wieczorów ;) był serek nieco-śmierdzielek Cheddar kupiony w ubiegłym roku w Biedronce. Tak na marginesie to był jeden z tych produktów, który utwierdził mnie w celowości podzielenia się trafionym zakupem z innymi. Taki spiritus movens pisania bloga.



Ser oferowany jest tylko w ramach akcji "z winnic Nowego Świata" (w Biedronce). Niestety tylko wtedy. Opisywany model opatrzony jest czerwoną etykietką (kotylionem) i różni się od niebieskiego (niebawem opiszę) czternastomiesięcznym okresem dojrzewania.
Sprzedawany jest w kwadratowych blokach (o boku 9 cm tak, tak, zmierzyłem). Grubości 2 cm. Czyli całe 163 centymetry sześcienne serowej uczty.
taka zgrabna porcyjka zawierająca 820 kcal. Do sałatek typu "fit" się raczej chyba nie nada ;)
W konsystencji twardy (ale oczywiście nie tak jak grana padano) i kruchy. Między zębami mięsisty i skrywający całkiem liczne kryształki. Kolor piaskowy. W smaku zdecydowany i ostry. Zgodnie z obietnicą na opakowaniu. Odnośnie opakowania dodam, że jest wykonane z pergaminu, sprawia estetyczne wrażenie i zachęca do zakupu.
Reasumując, doskonale sprawdzi się i do wieczornego wina i do porannej kanapki (o ile jeszcze z wieczora coś zostanie). Do piwa nie próbowałem.

Skład: mleko pasteryzowane, sól, bakterie fermentacji mlekowej, podpuszczka mikrobiologiczna. Zawartość tłuszczu: 34,4%.
Wyprodukowano w Szkocji. Okres przydatności do spożycia 18/03/2013. Wow! Można kupić na zapas.

Waga 200 g, cena 6,99 zł. Dostępne w Biedronce.
Ocena 9,5/10

Plusy:
- smak, 
- poręczny kształt porcji (na niskie półki w małych lodówkach jak znalazł, a i porcjowanie nie sprawia problemów);
- estetyczne opakowanie;
- przystępna cena.

Minusy:
- oferta ograniczona czasowo. Aktualnie obowiązuje do 31 lipca 2012r.

4 komentarze:

 1. kupiłem niebieski parę dni temu i była to ostatnia sztuka (!), raczej już nie dorzucili, także radzę się śpieszyć :]

  OdpowiedzUsuń
 2. "Minusy:
  - oferta ograniczona czasowo. Aktualnie obowiązuje do 31 lipca 2012r."
  o nie!!! :(:(:(
  super ser

  OdpowiedzUsuń
 3. 9x9x2=162 cm^3. Musiałeś pomylić cyferkę na końcu.

  Ale chciałabym powiedzieć, że fajny blog prowadzisz. Tylko tak dalej ;)!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwaga na Biedronkę Siedlce, Rynkowa 24 - przed odejściem od kasy sprawdzajcie paragny, potrafią nabić towar którego nie kupowałeś mnie skasowali tak na 14,22 za to dostałem 2 naklejki. Wszystko odbyło się 31.10.2018 godz.17:02 Kasa nr 3 kasjer nr 16 Paragon obejrzałem 01.11.2018

  OdpowiedzUsuń