Szukaj na tym blogu

niedziela, 4 listopada 2012

12 w 1? Pico Pici, czyli mini pizze w Lidlu. Producent Trattoria Alfredo. 2027 9868

Jesienią "najszło mię" na pizze mrożone. Bywało, że piekłem trzy razy w tygodniu uprzednio chętnie zagniatając, a aktualnie poprzestaję na mrożonych wynalazkach. A ponieważ niektóre są całkiem znośne, to i motywacji do samodzielnych wypieków brakuje.
Odwiedzając Lidla zauważyłem pudełko pokaźnych rozmiarów obiecujące dwanaście sztuk mini pizz za 7,77 zł. Super. Spróbujemy.


Pizze występują w trzech wariantach smakowych: Salami, Ham, Diavolo. Pierwsza wiadomo, druga oprócz szynki zawiera wędzone salami, a trzecia to pikantna wariacja papryki i cebuli.
Nie będę się rozwodził, która jest smaczniejsza, a która mniej. Wszystkie są smaczne, nawet ta paprykowa nie odrzuca, a przyjemnie pali (nie za bardzo).
Pizze pakowane są po cztery, więc nie ma problemu z późniejszym przechowywaniem.Pomimo niewielkich rozmiarów, porcyjka czterech sztuk sprawdza się jako przekąska, albo namiastka kolacji. W razie większego głodu porcje należy zwielokrotnić.
Ciasto jest chrupiące, dodatki w porządku, dla mnie były jedynie za słabo przyprawione. Ale to można nadrobić we własnym zakresie.Ocena 8/10
Cena 7,77 zł. Dostępne okresowo w Lidlu. (jeszcze są)
Waga 360g (12x30)

Plusy:
- atrakcyjna cena;
- dobre w smaku.

Minusy:
- słabo przyprawione.


Kod kreskowy: 2027 9868

4 komentarze:

 1. Chyba Ci się coś pomyliło w wymienianiu kolejności rodzajów pizzy i dopasowywaniu tego jaki smak opisujesz ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie pomyliło mi się, wszystko pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. 7,70 zł za 360g? czy to napewno atratkcyjna cena?

  OdpowiedzUsuń
 4. za 12 sztuk mini zakąsek, całkiem smacznych? uważam że tak. Gramatura może nie powala, ale całość jawi się przyzwocie.

  OdpowiedzUsuń